Personel Motivasyon Etkinlikleri 

Personel motivasyon etkinlikleri, Personelinizin keyifli bir vakit geçirmesi için organize edilmiş, ofis içerisinde veya ofis dışında yapılacak olan etkinliklerdir, son dönemlerde oldukça fazla talep gören personel motivasyon etkinlikleri, şirketlerin personeline verdiği önemin bir göstergesi olarak ön plana çıkmaktadır.  

Şirketler, şirket ruhunu yansıtmak ve herkesi bir araya getirmek için personel motivasyon etkinlikleri düzenler. Bu etkinlikler özellikle personeller tarafından dört gözle beklenmekte, personellerin çalışma ortamında verdiği molaların keyifli geçmesini sağlamaktadır.

Personel Motivasyon etkinliklerinde, daha çok yeme-içme üzerine etkinlikler talep görmektedir, bunun sebebi ise ofis içerisinde pratik ve iş ortamından kopmadan personelin molasını keyifli bir şekilde yapmasını sağlamasıdır. Periyodik olarak yapılan Şirket içi Personel motivasyon etkinlikleri, Personel üzerinde olumlu bir etki bırakmakta ve sosyal çevresine de bu olumlu etkiyi taşıyarak markanın güçlenmesine ve personel ‘in aidat duygusunun gelişmesine de oldukça fayda sağlamaktadır. 

Personel motivasyon etkinlikleri, Ofis içerisinde yeme – içme etkinlikleri, keyifli atölyeler, eğitim programları veya outdoor etkinlikler olarak bir çok alt başlıkta toparlanmakta ve yapılacak olan etkinliğin amacına göre ilgili planlamalar yapılmaktadır.  Personel Motivasyon Etkinlikleri/organizasyonları arasında daha öncede belirttiğimiz üzere en çok ilgi yeme-içme kategorisinde toplanmaktadır. Yaş ortalaması ve Ofis’in uygunluğuna göre bir çok etkinlik seçeneği bulunmaktadır. Örneğin; Cıvıl cıvıl bir bahar sabahındaysanız ve Şirketiniz de kullanabileceğiniz bir bahçeniz var ise Mini kahvaltı etkinliği ile personelinize sürpriz yapabilirsiniz veya Soğuk bir kış günün de çalışanlarınızın öğleden sonrasına aromalı bir lezzet katmak ve enerjilerini tekrar yükseltmek isterseniz Sıcak çikolata veya salep etkinliği ile lezzetli bir Mola’nın kahramanı olabilirsiniz.

Personel Motivasyon Etkinlikleri  Nelerdir ?

Personel Motivasyon Etkinliklerini alt başlıklar halinde şu şekilde sıralayabiliriz;

Yeme-İçme Etkinlikleri

Sayısız etkinliğin yer aldığı bu kategori de, Waffle Etkinliğinden, Kumpir etkinliğine kadar bir çok farklı ve lezzetli etkinlikleri görebilirsiniz. Bazen bir sabah kahvaltısı, bazen öğle yemeklerine bazen de öğleden sonralarına eşlik edecek birçok farklı etkinlik seçeneği bulunmaktadır.

Ofiste Sağlık ve Spor

Günümüzün uzun ve yorucu çalışma koşulları arasında bir çok çalışan spor yapmaya veya sağlıklı beslenmeye vakit ayıramamakta ve bu da beraberinde bir çok sağlık sorununu getirmektedir, Personelinizin ihtiyacı doğrultusunda Personel motivasyon etkinlikleri farklı bir anlayış getirebilir ve çalışanlarınızın ofis içerisinde çok basit hareketlerle bile gün boyunca enerjisinin yerinde kalmasını sağlayacak bir eğitim ve interaktif programa dahil olmasını sağlayabilirsiniz.

Şirket içi Atölye Etkinlikleri

Tüm çalışanların birlikte bir şeyler yapması ve eğlenmesi, hem departmanlar arası iletişimi kuvvetlendirir hem de var olan iletişimin güçlenmesini sağlar. Bir çok farklı atölye etkinlikleri ile personel motivasyon etkinliklerinizi ofis içerisinde çalışanlarınızın kendilerinin ürettiği beton objeler Brütalist tasarım atölyesi ile gerçekleştirebilir,  kahkaha atmanın kişinin üzerinde ki pozitif duygularının artmasına yardımcı olacak bir atölye programına dahil olabilir veya kurum içinde, kurumlar arası anlaşılır mail yazma, oluşan veya anlatılmak istenen durumların nasıl yazılabileceğinin profesyonel bir eğitmen eşliğinde gerçekleştiği yazı masasında bir gün eğitim programına dahil olabilirsiniz.

Veya tüm bu etkinliklerin dışında  bir fikriniz var ama gerçekleştirmek için profesyonel bir destek almanız gerektiğini düşünüyorsanız,  Business Fun Days ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Blog