top of page

Personel Motivasyon Etkinliklerinin ÖnemiPersonel Motivasyon etkinliklerinin çalışma ve büyüme şeklinizi nasıl geliştirdiğini gelin birlikte inceleyelim.


İyi iş yapmak nedir ? İyi iş yapıyor ne demektir ?


Şirketleri ve şirket çalışanlarını tanımlamak için kullandığımız terimlerin birçoğunun herhangi bir nesnel kriteri yoktur. Ancak bir işletmenin ne kadar etkili olduğunu şirket çalışanlarını gözlemleyerek ölçebiliriz, yani o firmanın çalışanlarına gösterdiği davranışları izleyerek şirketin ölçümlemesini yapabiliriz. Bu gözlem şirket içindeki ve dışındaki insanlar için çok değerli olabilir.

Kurumsal etkinliğin ne olduğunu, iş yeriniz için, çalışanlarınız için ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmeye ne dersiniz ?

Her iş bir hedefe ulaşmak için başlatılır. Özellikleri kuruluştan kuruluşa farklılık gösterir ve her kuruluşun hedefe ulaşmak için çalışanlara yani kısaca bir ekibe ihtiyacı vardır.

İster 5 isterseniz 500 kişilik bir ekibiniz olsun, sonuçta varmak istenilen yer her yıl yeniden düzenlenen iş hedefleridir. Ekibinizin bu hedefte ki yeri işin hedefe ulaşıp ulaşmamasında büyük bir öneme sahiptir.
Hedefler ve Çalışan Memnuniyeti ?


Bu iki önemli başlığın birbirleriyle olan bağlantısını kısaca Çalışan Memnuniyeti = Hedefler olarak tanımlayabiliriz.

Neden Çalışan Memnuniyeti = Hedefler

Çalışan memnuniyeti ve motivasyonu bir işletmenin hedeflerine ulaşmada kritik bir öneme sahiptir.  


  1. Enerjik Personel  

  2. Şirkete Bağlılık

  3. Yeni Fikirler

  4. Hedefleri kendi hedefi gibi benimseme

  5. Uzun süreli çalışma hayatı


Vb. bir çok madde de çalışan memnuniyetinin şirketin hedeflerin de nasıl belirli bir rol oynayacağını anlatabiliriz.
Peki Çalışan Memnuniyeti için ne yapılmalı?

Aslında bunu güzel bir örnek ile açıklayabiliriz, insanlar duygusal varlıklardır ve hissetmek isterler.

Doğum gününüzde sevdikleriniz tarafından hatırlanmak harika bir şeydir. İşte tam olarak bundan bahsediyoruz. Süprizler !! Çalışanlarınıza ofis veya fabrika içerisinde yapacağınız minik bir mola etkinliği tam da ne yapmalıyım sorusunun cevabı olabilir.

Sıcak bir hava’da dondurma ikramı, Enerjinin düştüğünü hissettiğiniz bir günde waffle organizasyonu veya soğuk bir kış ayında sıcak bir salep ikramı :) 

Önem vermek, değerli olduğunu hissettirmek, güzel bir hedefe ulaşmanın sonrasında tüm ekibe harika bir mini organizasyon düzenlemek, çalışan bağlılığını arttırma da büyük bir öneme sahiptir.

Harika işler, harika bir ekibe ihtiyaç duyar.

Çalışan memnuniyeti, personel motivasyonu için sizlere birbirinden lezzetli ve keyifli etkinlikler sunuyoruz. Şirket hedeflerinize personel motivasyonunu eklemeyi unutmayın.

45 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page