top of page

Personel Motivasyonunu Nasıl Artırırım?Personel Motivasyonunu Nasıl Artırırım?


Günümüzde bir çok yöneticinin araştırdığı harika bir konu başlığını sizlerle ele almak istedik. Personel Motivasyonu nasıl sağlanır veya personel motivasyonu için ne yapmalıyız ?


Personel motivasyonu bir işletme için büyük bir önem taşımaktadır, günümüzde bir çok işletme bu konuyla ilgili özel departmanlar oluşturmakta ve ciddi bir maddi kaynak ayırmaktadır.
Personel motivasyonu neden bu kadar önemli ?

Hangi işi yaparsanız yapın, işlerinizi büyütmek, geliştirmek ve en iyisini yapmak için bir çalışan kadrosuna ihtiyacınız bulunmaktadır, çalışanların mutlu ve bağlılığı yüksek olduğu bir işletme de işler çoğu zaman yolunda gitmektedir, çünkü motive olmuş bir çalışan / personel kendini işletmenin bir parçası olarak görmektedir, işletmenin hedefi çalışanın hedefi olmuştur, Peki bu işletmeler bunu nasıl sağlamıştır.

Aslında her şeyin en başında gelen şey , değer vermek / değerli hissettirmek....

İnsanlar sevdikleri tarafından görülmek isterler, hatırlanmak isterler, çalışanlarınızın değer duygusunu tatmalarını sağlayın.
İşletmenizin hedefleri için çalışan bir kişinin maddi olarak karşılığını veriyor olabilirsiniz fakat karşılık iki yönlüdür, maddi yönden tatmin ettiğiniz bir çalışanı manevi yönden de tatmin etmeniz gerekir, bu sayede yüksek enerjili, yeni fikirlerin ortaya çıktığı, uzun süreli çalışma hayatının olduğu, çalışan bağlılığının yüksek olduğu bir işletmeye sahip olabilirsiniz.


Hem maddi hemde manevi yönden tatmin olan bir çalışan / personel sizlere uzun vadede ciddi bir başarı elde ettirecektir. Kadrosu oturmuş, ne yaptığını bilen, işletmesinin hedeflerine ulaşması için kendi hedefi gibi çalışan bir ekibe, iyi gününde, kötü gününde yanında olan, ihtiyaçlarını önemseyen, tüzel bir kişilikten çok gerçek bir kişi gibi yaklaşan bir işletmeye sahip olmak hem çalışan hemde işletme için harika bir şeydir.


Bu harika tanımlamadan sonra personel / çalışan motivasyonu için neler yapabiliriz gelin birde bunları inceleyelim ?


 1. Özel günlerin de çalışanlarınızı yalnız bırakmayın, keyifli bir hediye kutusu ile onlara sürpriz yapabilirsiniz.

 2. Güzel bir proje ile ulaşılan bir hedefi kutlamak için kokteyl etkinliği yapabilirsiniz.

 3. Sıcak bir yaz ayında serin bir dondurma etkinliği yapabilirsiniz.

 4. Yeni bir yılı karşılarken keyifli bir yılbaşı sepeti ile tüm ev halkının gönlünü feth edebilirsiniz.

 5. Sporu ve sağlıklı yaşamı seven çalışanlarınız için sağlıklı atıştırmalık kutusu hazırlatabilirsiniz.

 6. Soğuk bir kış gününde sıcak çikolata ve salep ikramı ile içleri ısıtabilirsiniz.

 7. Şöyle enerjik bir gün olsun, yeni bir projeye başlıyoruz, bu ay toplantılar da çok yoğun olacak dediğiniz bir günde vitamin bar etkinliği ile enerji toplayabilirsiniz.

 8. Öğleden sonra bir tatlı olsa da yesek diye konuşmaların geçtiği bir gün de lezzetli bir waffle organizasyonu yapabilirsiniz.

 9. Benim anneannem gözlemeyi çok iyi yapar diye konuşulmaya başlandığında belki bir gözleme etkinliği ile o konuşmaları harika bir güne çevirebilirsiniz.

 10. Bende çiğ köfteyi severim diyen bir çalışanınız için tüm ekibinize çiğ köfte ısmarlamaya ne dersiniz?

 11. Tek yaşıyorum bazen canım kahvaltı bile hazırlamak istemiyor diyen çalışanlarınız için tüm personelinize harika bir kahvaltı kutusu süprizi yapmakta muhteşem olacaktır.
Aslında hem bireysel hemde kitlesel olarak onların gönlünü almak, değerli olduklarını hissettirmek, onların fikirlerini almak personel / çalışan motivasyonu için oldukça önemlidir.

Business Fun Days ekibi olarak Çalışan mutluluğunu ve bağlılığını sağlamanız için sizlere harika ve keyifli onlarca etkinlik sunuyoruz.

Gelin bu güzel fikirlerinizi birlikte gerçekleştirelim, Profesyonel ekibimiz tüm etkinlik sürecini yönetmektedir, sizler sadece çalışanlarınızı daha da yakından tanımak, daha da fazla kaynaşmak için düzenlemiş olduğunuz kurumsal organizasyonun keyfini çıkartın.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page