top of page

Ofis dekoru için ilham verici fikirlerHepimiz rahat ve iyi bir ortamda olmanın genel ruh halimiz ve verimliliğimiz üzerinde çok büyük bir rol oynadığını biliyoruz, ancak iyi tasarlanmış bir ofis alanının işinizin başarısını etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Bir ofisi nasıl düzgün bir şekilde dekore edeceğinizi öğrenmek, işinizi muazzam bir şekilde etkileyebilir.


En verimli ofisler, ev konforunu profesyonel bir işletme imajıyla dengeler. Renk, yaşam ve ilham dolu şık bir ortam, ekip çalışanlarınız gelişmesi için mutlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratır.


Ofis tasarım fikirleriniz, iş yerinde herkesin kendilerini harika hissetmesini sağlayacak şekilde şirketinizin değerlerini içermelidir. İnsanların ofise girmelerinin kötü bir ilk izlenim bırakmasını istemiyorsunuz çünkü; ofis tasarımı önemli bir yere sahip.

Ofisinizi, sizi ve ekibinizi her gün üretken, ilham veren ve motive eden unsurlarla süslemek için kurumsal ofis tasarım fikirlerinizi renklendirmenin zamanı geldi.


1. Şirketinizin görev bildirimini görünür kılın


Şirketinizin görev bildiriminin büyütülmüş bir resmini oluşturmayı ve ortak bir alana yansıtmayı düşünün.

Yazıcınıza her ne zaman yürüdüğünüzde şirketinizin misyonunu görmek, işinizin somutlaştırdığı değerleri sergilemenin etkili bir yolu ve bunları gerçekleştirmek için mükemmel bir hatırlatma olabilir.


2. Marka renklerinizi entegre edin

Alanınız için bir renk şeması seçerken, markanızın renklerini ekleyin, böylece alanınız gerçekten sizin ve işinizin ne hakkında olduğunu yansıtan tutarlı bir stil sunar.

Doğru renklerin insanlar üzerinde güçlü bir psikolojik etkisi olabilir ve bu da kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlar.


3. Kilim-halı ile farklı alanları özetleyin

Halılar, fiziksel engeller oluşturmadan çeşitli alanları ana hatlarıyla çizmenin harika bir yoludur. Birden çok bölümlü daha büyük bir alanınız varsa, bu alanları halılarla ayırın.

Ya da ofisiniz daha küçükse de halı ekleyebilirsiniz. Güzel vurgular gibi davranmak için mobilyaların altına koyun veya birisini doğrudan ofis kapınızın dışına ekleyin. Bir ya da iki tane bile alanınızı gerçekten canlandırabilir.


4. Aynaları yukarı yerlere koyun

Aynalar çalışma alanınızın görünümünü değiştirebilir. Ofisinizi daha profesyonel hale getirir ve çalışma alanınızın daha açık ve davetli hissetmesini sağlayarak her türlü alanı daha büyük gösterebilir.
5. Ofis sarf malzemelerini renk koduna göre düzenleyin

Eşleşen kalem tutucular ve zımbalar sadece düzenli görünmenizi sağlamaz, aynı zamanda düzenli kalmanızı sağlar. Bazı renklerin eleştirel düşünme becerilerinizi geliştirdiği bile kanıtlanmıştır .


6. Bölücülerle boşlukları ayırın

Açık ofis ortamları, modern bir çalışma alanı görünümünden daha fazlasını sunar. Duvarları yıkmak ekip üyeleri arasındaki iletişimi ve iş birliğini artırarak çalışma alanının tamamına sinerjik bir his verir. Bu sayede ekip üyeleri konuşmaya girmeye daha yatkın hissederler, çünkü atmosfer misafirperver ve gayrı resmidir.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page